Vy sportujete, my se staráme 🤝

Je možné díky suplementům zhubnout?

petr

Všichni víme, že cesta ke zhubnutí vede přes vyváženou stravu a dostatek pohybu. Co kdyby ale existoval způsob, jak si trochu pomoct? Některé suplementy ti totiž mohou hubnutí trochu usnadnit. Přečti si, které to jsou, jak fungují a kterým doplňkům je lepší se naopak vyhnout. Ale nezapomínej při tom, že bez kalorického deficitu to stejně nepůjde.

 

Které suplementy ti mohou pomoct s hubnutím?

Proteiny

Proteiny neboli bílkoviny jsou důležitou živinou, která v těle pomáhá při růstu a obnově tkání. Pomáhá tak vybudovat a udržet svaly. A svaly i v klidu spalují více energie než tuk. Proteiny navíc regulují tzv. hormony hladu a pomáhají cítit se sytější.

Měli bychom přijímat 0,8 g bílkovin na kilogram tělesné váhy, a při hubnutí by to mělo být dokonce 1,2–1,6 g.

Proteinové suplementy představují jednoduchý způsob, jak dodat tělu bílkoviny a podpořit hubnutí.

Vyzkoušej proteiny, které ti pomohou zhubnout!

Doplňky s extraktem ze zeleného čaje

Zelený čaj obsahuje antioxidanty a kofein. Antioxidanty zabraňují oxidačnímu stresu a zánětům, které mohou vést k přibírání na váze. Kofein podporuje metabolismus, potlačuje chuť k jídlu a posiluje termogenezi, tedy spalování tuků, což z něj dělá skvělého společníka při hubnutí.

Vlákninové doplňky

Vláknina je těžko stravitelná látka, která napomáhá trávicímu systému ke správnému fungování. Ve střevě na sebe nabaluje vodu a odpadní látky a zpomaluje tak trávení. Díky vláknině máš déle pocit nasycení a nemáš po jídle hned znovu hlad.

Doporučená dávka vlákniny pro dospělého člověka je 30 g denně.

 

Kterým suplementům se při hubnutí vyhnout?

Některé suplementy mohou být perfektní pro nabírání svalů, doplnění energie po tréninku nebo jako podpora při zátěži, ale při hubnutí ti jedině uškodí. Na co si dát pozor?

  • Suplementy s vysokým obsahem cukru
  • Suplementy s umělými sladidly
  • Suplementy s příliš vysokým obsahem vitamínů a minerálů (některými vitamíny a minerály se můžeš i „předávkovat“ – např. vitamín A, vitamín D, vápník nebo železo)
  • Suplementy s příliš vysokým obsahem kofeinu (více než 400 mg denně může způsobit třes, úzkost a další potíže)

Potřebuješ nastartovat hubnutí? Vyzkoušej naše suplementy pro kontrolu hmotnosti. Ale nezapomínej, že zdravou stravu a pořádnou dávku pohybu ti žádný doplněk nenahradí.