Vy sportujete, my se staráme 🏃

Průvodce nejoblíbenějšími doplňky stravy ve fitness

petr

Ať jsi ve fitku jako doma, nebo se cvičením teprve začínáš, určitě tvojí pozornosti neunikly suplementy. A možná se ve všech těch proteinech, kaseinech, pre-workoutech, post-workoutech a vitamínech tak úplně nevyznáš. Proto ti přinášíme stručného průvodce doplňků stravy fitness – představíme ti ty nejoblíbenější.

 

Protein

Proteinové prášky se obvykle vyrábí ze syrovátky, kaseinu, sóji nebo vajec, což z nich dělá efektivní a jednoduchý způsob, jak tělu dodat dostatek bílkovin. Používají se při nabírání svalů, při hubnutí i jako doplněk zdravé stravy.

Smíchej proteinový prášek s vodou nebo mlékem a vypij ho do 30 minut po skončení tréninku, kdy svaly nejlépe vstřebávají živiny.

Kreatin

Kreatin je látka, kterou tělo využívá k tvorbě adenosintrifosfátu, primárního zdroje energie pro práci svalů při intenzivním cvičení. Kreatinové doplňky tak pomáhají zlepšit výkon svalů při výbušném tréninku s vysokou intenzitou, jako je vzpírání nebo crossfit.

Dej si 3–5 gramů kreatinu denně a dodržuj pitný režim – kreatin způsobuje zadržování vody.

BCAA (aminokyseliny)

BCAA jsou esenciální aminokyseliny, které pomáhají růstu a regeneraci svalů. Nejčastěji se používají jako doplněk při silovém tréninku na podporu svalového růstu a snížení bolestivosti svalů po cvičení.

Aminokyseliny můžeš konzumovat před, během i po tréninku.

 

Pre-workout

Pre-workouty mají za úkol zvýšit energii, soustředění a výkon během tréninku. Často proto obsahují kofein, beta-alanin a další látky, které zlepšují průtok krve a přísun kyslíku do svalů

Smíchej proteinový prášek s vodou nebo mlékem a vypij ho do 30 minut po skončení tréninku, kdy svaly nejlépe vstřebávají živiny.

 

Multivitamíny

Multivitamíny dodávají tělu širokou škálu potřebných vitamínů a minerálů. Jsou vhodným doplňkem stravy, který podporuje zdraví a imunitní systém, ať jsi zkušený sportovec, nebo úplný začátečník.

Některými vitamíny se můžeš předávkovat. Pokud bereš více vitamínových doplňků, hlídej si celkovou denní dávku.

Máš vybráno? Ať jsou tvoje fitness cíle jakékoliv, naše suplementy tě v nich vždy podpoří.